Stomatologia estetyczna

Jest wiele czynników, które mają wpływ na wygląd naszej jamy ustnej. Niedokładne szczotkowanie zębów, zła higiena jamy ustnej oraz często dieta, która ma wpływ na nasze PH śliny prowadzą do odkładania się płytki nazębnej, a w dalszym etapie powstanie kamienia nazębnego.

Długotrwała obecność kamienia nazębnego skutkuje:
  • powstaniem próchnicy i demineralizacji szkliwa
  • zapaleniem dziąseł
  • zapaleniem przyzębia oraz paradontozą
W moim gabinecie możecie Państwo w sposób bezbolesny i bezstresowy usunąć kamień nazębny za pomocą skalera ultradźwiękowego. Wysokiej częstotliwości drgania końcówki skalera oraz woda powodują odpryskiwanie kamienia z powierzchni zęba. Powyższy zabieg można dopełnić stosując piaskowanie zębów polegające na usunięciu przebarwień z zębów po np. kawie, herbacie lub u palaczy. Zabieg ten wykonuje się za pomocą piaskarki zawierającej mikroskopijnych rozmiarów piasek (dwuwęglan sodu), który pod ciśnieniem wraz z wodą usuwa przebarwienia z powierzchni zębów i z przestrzeni międzyzębowych.

Po zakończeniu kompleksowego oczyszczania powierzchnie zębów należy zabezpieczyć lakierem fluorkowym. Jest to tzw. fluoryzacja polegająca na posmarowaniu zębów pędzelkiem nasączonym roztworem fluoru. Po takim zabiegu pacjent nie powinien przez 12 godzin spożywać kwaśnych pokarmów oraz nie szczotkować zębów. Usuwanie kamienia nazębnego powinno być zabiegiem, który wykonuje się raz na pół roku, a w szczególnych przypadkach nawet częściej.


Wybielanie zębów

Metodą nakładkową

Jest to wybielanie zębów za pomącą specjalnie przygotowanych dla pacjenta nakładek. To bezpieczny i skuteczny sposób na biały uśmiech. Takie wybielanie trwa od 7 do 14 dni. Efekt utrzymuje się do ok. 2 lat. Przed rozpoczęciem zabiegu wybielania pacjent musi zastosować się do zaleceń lekarza. Pacjent otrzymuje w gabinecie nakładki wykonane na podstawie wycisków oraz żel wybielający. W domu pacjent nakłada żel do nakładek i umieszcza je na zębach na noc (na ok. 8 godz.). W trakcie wybielania i do dwóch tygodni po wybielaniu należy stosować tzw. „białą dietę”, tj. unikać barwiących pokarmów takich jak np. buraki, czerwone wino, kawa czy mocna herbata. Należy pamiętać, że przed rozpoczęciem wybielania należy zbadać stan dziąseł i uzębienia. Jeżeli jest taka potrzeba to należy usunąć kamień nazębny, wymienić nieszczelne wypełnienia oraz zastosować na kilka dni przed wybielaniem pastę do zębów o zwiększonej zawartości fluoru.

Wybielanie gabinetowa za pomocą lampy Radii Plus

Jest to metoda stosowana w gabinecie i efekt otrzymujemy już w niespełna godzinę. Po zabezpieczeniu dziąseł pacjenta nakładamy na zęby pacjenta żel wybielający, a jego aktywacja następuje pod wpływem światła lampy RADII PLUS. Wybielanie odbywa się w trzech następujących po sobie cyklach, każdy po 15 minut. Przy trudno wybielających się zębach zabieg można powtórzyć po kilku dniach (nieodpłatnie). Po zabiegu należy zastosować się do zaleceń lekarza. Należy pamiętać, że nie wybielają się wypełnienia znajdujące się w zębach oraz stałe uzupełnienia protetyczne czyli korony lub mosty.

< Powrót
wybielanie zębów gabinetowewybielanie zębów metodą nakładkowąlampa radii pluswybielanie zębów lampą radii plus poznań